lp
KONFERENCJE         PUBLIKACJE         BADANIA         INICJATYWY         NAGRODY         WYJAZDY     
AKTUALNOŚCI
STATUT
ZARZĄD
DZIAŁALNOŚĆ
HISTORIA
GALERIA
LINKI
KONTAKT


logoigeo

logoujki

Rajd Geografów w poszukiwaniu wiosny 13.04.2013 - relacja

Ponad dwudziestoosobowa ekipa wyruszyła w sobotę na: „Rajd Geografów w poszukiwaniu wiosny”.
Punktualnie o 8.00 grupa „poszukiwaczy” stawiła się pod klasztorem na Karczówce żeby wyruszyć śladami upragnionej wiosny. Rajd był przeznaczony dla wszystkich lubiących spędzać czas na świeżym powietrzu więc poza studentami naszej uczelni stawili się inni  śmiałkowie. Wśród nich grupka „keszerów” gdyż rajd połączony został z geocachingowym  (coraz bardziej popularna gra terenowa – przyp. red.) eventem. Cała grupa wyruszyła wraz z naszym opiekunem Grzegorzem Wałkiem w długą i wyczerpującą trasę. Odwiedzając kolejno wzgórza: Dalnia, Brusznia i Grabina oraz przekraczając Silnice i Bobrze dotarliśmy do Zalesia gdzie zyskaliśmy: dwóch nowych przewodników dr Stanisława Salę i Rafiego – dzielnego psa Pana doktora. W międzyczasie „keszerzy” realizowali swój plan szukając i zakładając kolejne skrzynki*. Po zdobyciu Góry Patrol, otarliśmy się o bramy Raju. Niestety zbyt długie kolejki troszkę nas zniechęciły więc woleliśmy udać się do Piekiełka – tam zawsze można wejść. Oczywiście mowa o jaskiniach ;)  Szczególnie jednak mógł się podobać odcinek trasy wiodący po Zelejowej.

- Naprawdę poczułem się jak na jurze. Malownicze widoki i ciężka do pokonania wapienna ścieżka. Zdecydowanie super sprawa – mówił Paweł, jeden z uczestników rajdu.

Wreszcie po pokonaniu około 20km dotarliśmy do kamieniołomu Stokówka gdzie mogliśmy rozpalić upragnione ognisko. Wszystkim dopisywały dobre humory toteż nawet sporadyczne krople deszczu nie ostudziły gorącej atmosfery.  Po zregenerowaniu sił zostało nam już tylko do pokonania 5km w kierunku Chęcin by w świetnych humorach zakończyć rajd.

Na koniec mało podsumowanie:


PLUSY:
- mamy już wiosnę
- widzieliśmy Raj
- każdy był w piekle i z niego się wykaraskał
- zobaczyliśmy wiele ciekawych rzeczy
- znaleźliśmy ciekawe skrzyneczki
- nie jedna osoba zrobiła swoją „życiówkę” = 24,58 km, największe nachylenie 37,3 % średnie 5%
MINUSY:
- zakwasy
- zwichnięta jedna silna wola

A kto nie był ten „Zimowy dziad” ! ;)

*Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o geocachingu odwiedź www.opencaching.pl

Koniecznie zobacz zdjęcia z rajdu!

.........................................................................................................................................................................................

Rajd Geografów w poszukiwaniu wiosny 13.04.2013

I. Cele imprezy:
• Poznanie walorów turystycznych Ziemi Świętokrzyskiej
• Propagowanie aktywnego wypoczynku na świeżym powietrzu,
• Integracja braci studenckiej

II. TRASA:
Proponowana trasa rajdu:
G. Karczówka – G. Dalnia – G. Grabina – G. Brusznia – Dolina Bobrzy – Przełom Bobrzy – Zielona Góra – Jaskinia Raj – Czerwona Góra – Kamieniołom na Czerwonej Górze – G. Zelejowa - G. Wiśniowa – Jaskinia Piekło – Kamieniołom Stokówka OGNISKO


- Zbiórka uczestników 13.04.2013 r. (sobota) o godz. 8.00 na platformie widokowej przy klasztorze na Karczówce.

III. Uczestnictwo:
• Rajd Geografa jest ogólnodostępną indywidualną imprezą turystyczną. Uczestnikiem może być każda osoba, która ukończyła 18 lat i posiada dobry stan zdrowia. Do udziału w imprezie mogą być również dopuszczone osoby niepełnoletnie wraz z opiekunem.

IV. Zgłoszenia:
• Zgłoszenia przyjmowane będą do dnia 12.04.2013 r.
Organizator przyjmuje zgłoszenia w terminie późniejszym, również na starcie imprezy.

V. Obowiązki uczestników:
• Posiadanie odpowiedniego ubioru i ekwipunku,
• Przestrzeganie Karty Turysty, przepisów przeciwpożarowych, ruchu drogowego i ochrony przyrody,
• Stosowanie się do postanowień organizatorów.

VI. Postanowienia końcowe:
• Impreza odbędzie się bez względu na warunki atmosferyczne,
• W razie wyjątkowo uciążliwych warunków atmosferycznych start może być opóźniony, a trasa częściowo zmieniona,
• Wszyscy uczestnicy Złazu Geografa, biorą w niej udział na własne ryzyko, a organizatorzy nie ponoszą odpowiedzialności za zdarzenia losowe zaistniałe podczas imprezy a także za mienie uczestników,
• Interpretacja regulaminu należy wyłącznie do organizatorów i jest ostateczna.

Rajd zakończy się ogniskiem integracyjnym w kamieniołomie Stokówka
...chętni mogą zabrać namioty i zostać na noc :)

Serdecznie Zapraszamy !!!

Studenckie Koło Naukowe Geografów UJK Kielce

Kontakt:
Ania : 697 389 581
Paweł : 794 542 923

........................................................................................................................................................................................

Rajd SKN Geografów „Spalamy świąteczne kalorie”

We wtorek 10 kwietnia tj. pierwszy dzień po świętach Wielkiej nocy  studenci z SKNG wyruszyli  w pieszą wędrówkę po Górach Świętokrzyskich.  Siedmioro studentów wraz z opiekunem mgr Grzegorzem Wałkiem dojechało do Ciekot skąd zaczęli swoją pieszą wędrówkę.

Najpierw przez podmokłe tereny dotarli na szlak czerwony im. Edmunda Massalskiego i podeszli na górę Wymyśloną. Tam chwilę  odpoczywaliśmy podziwiając przepiękne widoki Doliny Wilkowskiej   i Pasma Klonowskiego. Przy wychodniach kambryjskich piaskowców kwarcytowych na szczycie Wymyślonej rozpoczęliśmy pierwszą część zbierania materiałów do prac konferencyjnych: założyliśmy skrzynkę dla studentów I roku geografii. Studenci w ramach swoich ćwiczeń terenowych z kartografii będą musieli znaleźć te skrzynki na podstawie współrzędnych geograficznych. Następnie ruszyliśmy w kierunku góry Radostowej. Schodząc z tej góry w kierunku przełomu Lubrzanki  grupa studentów badała współczesne procesy erozyjne na tym szlaku. Po krótkim odpoczynku wyruszyliśmy w kierunku Ameliówki by wreszcie dotrzeć na Diabelski Kamień gdzie nastąpił punkt kulminacyjny  czyli ognisko! Potem czekało nas tylko zejście do Masłowa i powrót do Kielc.

W czasie rajdu pogoda dopisywała nie mniej niż humory uczestników. Na całej trasie uczestnicy bawili się w geocaching i wykonywali indywidualne badania do swych prac. Na koniec każdy z uczestników czuł nie tylko przebyte kilometry w nogach ale również mnóstwo spalonych świątecznych kalorii.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z rajdu – ZOBACZ zdjęcia

.......................................................................................................................................................................................

RAJD „WIOSENNE PRZEWIETRZENIE”

Studenckie Koło Naukowe Krajoznawców we współpracy z Klubem Aktywnego Studenta zorganizowali 3 marca rajd dla Studentów Wydziału Matematyczno – Przyrodniczego. W rajdzie o nazwie „Wiosenne przewietrzenie” wzięli udział również członkowie naszego koła. Raj miał na celu popularyzację wiedzy o Świętokrzyskim Parku Narodowym, walorach przyrodniczych Gór Świętokrzyskich, tradycji i historii regionu, a także turystyki pieszej wśród studentów. Miejmy nadzieję, że zebrane przez naszych członków doświadczenia podczas rajdu przydadzą się w przyszłości w naszej działalności koła;) Kilka zdjeć z rajdu znajdziecie w tutaj.

Copyright: 2011 Studenckie Koło Naukowe Geografów IG UJK